Rozcestníky, orientační tabule a celková navigace ve školní budově je zásadní nejen pro návštěvníky školy, ale třeba také pro nově příchozí děti a prvňáčky. Pokud se jí podaří zakomponovat do celkové vizuální koncepce školy vytvoří další zásadní jednotící prvek celého interiéru.

Každá škola je v tomto unikátní, proto nemáme "hotové řešení", ale nabízíme vám ukázky několika realizovaných zakázek. Rádi s vámi projdeme vaše potřeby, situaci a pustíme se do návrhu na míru právě vaší škole.

1. Šipky a ukazatele: Jasně viditelné šipky a ukazatele umístěné na strategických místech ve školní budově, které ukazují směr k hlavním místnostem, jako jsou třídy, knihovna, administrativní kanceláře a další důležité lokality.

2. Rozcestníky: Informační tabule nebo panely s podrobnou mapou budovy a významnými body zájmu, které pomáhají uživatelům plánovat svou cestu a orientovat se ve větších areálech.

3. Značení místností: Jasné a snadno identifikovatelné značení místností s čísly nebo písmeny umístěné na dveřích či vedle vchodů, což usnadňuje vyhledávání konkrétních místností.

4. Barvové kódy: Použití barevných kódů nebo označení pro různé sekce nebo patra budovy, což pomáhá rychleji identifikovat specifické oblasti a snižuje možnost záměny cesty.

5. Piktogramy: Grafické symboly nebo piktogramy, které představují různé typy místností nebo služeb, například toalety, schodiště, výtahy, a tím usnadňují orientaci i pro ty, kteří mají omezené schopnosti čtení.